Posted by admin on Balandžio 17, 2011

Hiacintas (Hyacinthus)

Jeigu reikėtų įvardinti kvapiausią pavasario gėlę tai visus laurus nuskintų hiacintai (Hyacinthus). Tai stambius į kekes sutelktus žiedus skleidžiantys svogūniniai augalai. Auginama daugybė iš rytinio hiacinto (Hyacinthus orientalis) kilusių veislių baltais, mėlynais, rausvais ar rausvai raudonais žiedais, kurie gali būti tuščiaviduriai, pusiau pilnaviduriai arba pilnaviduriai (pastarojo tipo veislės rečiausios ir brangiausios). Visos veislės pasižymi stripriu svaigiu žiedų aromatu, kurio intensyvumas kiek varijuoja.

Kartais šie augalai vadinami jacintais, bet tai neteisingas pavadinimas (žr. VLKK interneto svetainėje čia).

Hiacintai yra labai dekoratyvūs pavasarį žydintys augalai, deja, jų auginimas yra sudėtingas. Norint džiaugtis kvapniais žiedais reikia sodinti rudenį pradėjus rausti klevų lapams į gerai drenuotą dirvožemį saulėtoje vietoje. Prieš žiemą geriau mulčiuoti durpėmis ar užmesti keletą eglišakių, nes besniegę šaltą žiemą gali žūti. Pavasarį reikėtų patręšti žydinčioms gėlėms skirtomis kompleksinėmis trąšomis. Po žydėjimo, nugeltus lapams, svogūnai iškasami ir iki rudens laikomi sausoje šiltoje vietoje.

Jauni žiedynai primena tarp lapų skrotelių įtupdytus margučius.
Įdomiais spalviniais tonais pasižyminti veislė.
Sausio-kovo mėnesiais galima nusipirkti šiltnamiuose pražydintų hiacintų. Spalvingi žiedai ir kvapas pripildo namus pavasarinės energijos.
Jei kasmet neiškasite, netręšite tai žiedai smulkės, mažės jų kiekis žiedyne.
Balti jacintai ir geltoni narcizai “Tete-a-Tete” Jacintai, tulpė “Spring green” ir vėlyvosios tulpės (Tulipa tardii).
Rausvi jacintai raktažolių (Primula) apsuptyje.
Komentarai išjungti
Kategorija: Neklasifikuota

Komentuoti negalima