Posted by admin on Vasario 25, 2011

Pūkenis (Cotinus)

Pūkeniai (Cotinus) yra anakarkadinių šeimos (Anacardiaceae) atstovai. Dažniausiai auginamas europinis pūkenis (Cotinus coggygria) ir įvairios jo veislės. Daugelyje kalbų jie vadinami „perukų krūmu“ dėl ilgais plaukeliais padengtų šluotelių.

Dažniausiai auga 3-5 m aukščio ir panašaus pločio krūmu. Lapai kiaušiniški 3-5 cm ilgio, rudenį pagelsta. Stipriai apgenėti augalai išaugina didelius lapus. Žydi birželio-liepos mėnesiais į šluoteles sutelktais gelsvais žiedais, kurie nėra labai išvaizdūs. Bręstant sėkloms šluotelės pasidengia ilgais plaukeliais – tai ir yra pagrindinė pūkenių puošmena.

Dažniau auginamas ne rūšinis augalas, bet įvairios veislės.

“Young lady” užauga iki 2 m aukščio ir panašaus pločio. Išaugina didesnius ir gausesnius žiedynus nei rūšis. Ypač dekoratyviai atrodo jauni augalai bręstant sėkloms – tarsi pūkų kamuolys.

Soduose populiarios formos raudonais lapais ir sėklų dėžutes dengiančiais plaukeliais – „Royal Purple“, „Velvet Cloak“, „Red beauty“ ir kitos. Jos skiriasi lapų spalvos intensyvumu. Net ir nežydintys raudonlapiai pūkeniai yra dekoratyvūs.

Raudonlapis pūkenis su japoniniu sausmedžio (Lonicera japonica).
Pūkeniai dera su spygliuočiais:
Raudonlapis pūkenis ir keružinis migdolas (Prunus tenella) →

← Rudenine lapija pasipuošusi pūkenio raudonlapė forma slepiasi už lauravyšnės (Prunus laurocerasus).

Komentarai išjungti
Kategorija: Neklasifikuota

Komentuoti negalima